Aktuality, Svet Zdravia, Vranov nad Topľou    17.06.2019

4. Folklórna kvapka krvi

Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi 14. júna sa uskutočnil už štvrtý ročník Folklórnej kvapky krvi. Podujatie podporilo vedenie Vranovskej nemocnice a mesto Vranov nad Topľou.

4. Folklórna kvapka krvi

 

V úvode sa prihovoril Kamil Diľ, primár hematologicko – transfuziologického oddelenia, účastníkov akcie privítal aj riaditeľ nemocnice Eugen Lešo a primátor mesta Vranov nad Topľou, Ing. Ján Ragan.

Cieľom podujatia bolo rozšíriť rady pravidelných darcov krvi a podnietiť ľudí, ktorí sa aktívne podieľajú na kultúrnom živote, k darovaniu tej najcennejšej tekutiny – krvi. V rámci akcie darovalo krv 29 darcov. Na darovaní krvi sa zúčastnili členovia folklórnych súborov Orgonina, Vranovčan a folklórna skupina Komanička. Krv nielen darovali, ale svojou hudbou a spevmi spríjemnili chvíle aj ostatným darcom, ktorých táto milá aktivita potešila.

Odmenou pre všetkých bol nielen dobrý pocit z pomoci iným, ale aj nezabudnuteľná atmosféra podujatia. Aj takýto druh podujatia môže prilákať väčší počet darcov v letných mesiacoch, keď je ich nedostatok. Všetkým zúčastneným ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník. Veríme, že si Folklórna kvapka krvi našla už tradičné miesto a o rok v dobrej nálade privítame ďalších darcov.

 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 11.11.2019

Ako môžete dostať vírus HVP?

HPV je označenie pre vírus prenosný pohlavným stykom a spôsobujúci viaceré ochorenia v organizme.

Jesenný Ústavný seminár 2019 v Galante

Aktuality 08.11.2019

Jesenný Ústavný seminár v Galante

Dňa 29. 10. 2019 sa uskutočnil v galantskej nemocnici jesenný Ústavný seminár. Od 12.30 hod. prebiehala registrácia účastníkov a podujatie sa začalo 13.30 hod.

Aktuality 08.11.2019

Kampaň na podporu fyzického a duševného zdravia mužov Galanta 2019

Napriek dlhotrvajúcemu priaznivému počasiu, dorazila skutočná jeseň tento rok už aj k nám. Jesenné obdobie mnohí z nás, aj keď určite nie všetci, spájajú skôr s pochmúrnou náladou, daždivými dňami, opadaným lístím zo stromov, a samozrejme, spomienkou na našich najbližších, ktorí už nie sú medzi nami.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO