Aktuality, Svet Zdravia, Vranov nad Topľou    17.06.2019

4. Folklórna kvapka krvi

Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi 14. júna sa uskutočnil už štvrtý ročník Folklórnej kvapky krvi. Podujatie podporilo vedenie Vranovskej nemocnice a mesto Vranov nad Topľou.

4. Folklórna kvapka krvi

 

V úvode sa prihovoril Kamil Diľ, primár hematologicko – transfuziologického oddelenia, účastníkov akcie privítal aj riaditeľ nemocnice Eugen Lešo a primátor mesta Vranov nad Topľou, Ing. Ján Ragan.

Cieľom podujatia bolo rozšíriť rady pravidelných darcov krvi a podnietiť ľudí, ktorí sa aktívne podieľajú na kultúrnom živote, k darovaniu tej najcennejšej tekutiny – krvi. V rámci akcie darovalo krv 29 darcov. Na darovaní krvi sa zúčastnili členovia folklórnych súborov Orgonina, Vranovčan a folklórna skupina Komanička. Krv nielen darovali, ale svojou hudbou a spevmi spríjemnili chvíle aj ostatným darcom, ktorých táto milá aktivita potešila.

Odmenou pre všetkých bol nielen dobrý pocit z pomoci iným, ale aj nezabudnuteľná atmosféra podujatia. Aj takýto druh podujatia môže prilákať väčší počet darcov v letných mesiacoch, keď je ich nedostatok. Všetkým zúčastneným ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník. Veríme, že si Folklórna kvapka krvi našla už tradičné miesto a o rok v dobrej nálade privítame ďalších darcov.

 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.07.2019

Stý odber pána Kača

Pán Dionýz Kačo pracuje v trebišovskej nemocnici od roku 1986. Práci zdravotníckeho pracovníka zasvätil celý život a aj po toľkých rokoch strávených pri lôžku na oddelení  a medzi pacientmi nestráca na empatii, chuti do práce a dobrej nálade, ktorou je známy medzi svojimi kolegami i pacientami.

Aktuality 17.07.2019

Svetový deň darcov krvi

Bezpečná krv pre všetkých – toto bol tohtoročný slogan pre Svetový deň darcov krvi, ktorý sa konal 14.6.2019

Aktuality 17.07.2019

Urobme svet krajším

Naša nemocnica bola poctená vzácnou návštevou detí z detského tábora pod vedením rehoľnej sestry. Pre našich pediatrických a geriatrických pacientov pripravili krásne, ručne vyrobené darčeky, ktoré osobne odovzdali na každom oddelení.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO